Tipy na výlety v okolí

Město Kroměříž

Město Kroměříž, nazývané "Hanácké Atény", jemuž dominuje zámek a dvě zahrady, patří k perlám jihovýchodní Moravy. V roce 1998 byl komplex Arcibiskupského zámku, Květné a Podzámecké zahrady zapsán na listinu světového kulturního dědictví UNESCO. Město leží na řece Moravě a v jeho okolí se nacházejí místa, která jsou vyhledávanými pro letní i zimní rekreaci.

Hostýnské vrchy

Hostýnské vrchy s poutním místem Svatý Hostýn s barokním poutním chrámem P. Marie a křížovou cestou se nachází východně od Kroměříže. Areál doplňuje funkční kamenná rozhledna. Na záhoří vrchů se rozprostírá rekreační obec Rusava se silnou folklorní tradicí, která odděluje regiony Haná a Valašsko.

Chřiby

Pahorkatina která leží jižně od Kroměříže. Jejím centrem je Bunč a Rozsypalova lesní osada. Dominantou oblasti je královský hrad Buchlov ze 13. století, hradní zřícenina gotického hradu Cimburk ze 14. století a nová kamenná rozhledna na nejvyšším kopci pahorkatiny - Brdu. Na úpatí chřibských vrchů leží známé poutní místo Velehrad.

Moravský kras

K nejvýznamnější krasové oblasti ve Střední Evropě patří Moravský kras. Punkevní jeskyně upoutá možností plavby na podzemní říčce Punkvě spojené s prohlídkou dna propasti Macocha.

Sportovní vyžití

Sportovní vyžití nabízí nově vybavený areál v Koryčanech, kde najdete také hipocentrum. Přírodní koupání je možné v Kroměříži v Biocentru Hráza (štěrkoviště "Bágrák") nebo na přehradě Smraďavka u Buchlovic. Venkovní koupaliště s tobogánem v Chropyni, nebo v Kroměříži sportovní areál Bajda s tenisovými kurty a plážovým volejbalem (cca 100 m od Penzionu), rovněž krytá tenisová a sportovní hala, automatická kuželkárna, zimní stadion nebo nově otevřené squashové centrum.
Nejbližší možné lyžování je na Tesáku a Trojáku v Hostýnských vrších popř. na Stupavě v Chřibech (s nočním lyžováním).

Pro děti

S dětmi můžete navštívit aquaparky ve Vyškově a Uherském Brodu, ZOO Lešná (u Zlína) a ZOO Olomouc, westernové městečko Šiklův Mlýn (Zvole nad Pernštejnem) nebo farmu Bolka Polívky v Olšanech u Rousínova.        

 

 

slider

slider slider